منو

۷ نکته موثر برای جلوگیری و کاهش چربی صورت

7 نکته کاهش چربی صورت

 

گاهی اوقات چربی گرفتن در اطراف صورت نتیجه از دست دادن چربی اضافی در بقیه بدن است، در این مقاله هفت نکته مؤثر که ممکن است به جلوگیری و کاهش چربی اضافی صورت کمک کند.

نکات مهم برای جلوگیری و کاهش چربی اضافی صورت

در بیشتر موارد، دلیل چربی های صورت از دست دادن چربی اضافی در بقیه بدن است؛ با این وجود نکات مؤثر برای کاهش چربی صورت وجود دارد.
تغییر در برخی از عادت های زندگی می تواند به فرد در کاهش وزن و رسیدن به چهره ای باریک تر کمک کند.

کاهش چربی صورت

در ادامه هفت نکته مؤثر که ممکن است به جلوگیری و کاهش چربی اضافی صورت کمک کند را برای شما عزیزان بیان می کنیم.

 

۱ . تمرین ورزش های قلبی

به طور کلی کاهش وزن بدن تاثیر روی لاغری صورت نیز دارد.

ورزش های مختلفی وجود دارند؛  اما برخی از آنها در تقویت کاهش وزن نسبت به سایر قسمت های بدن نیز مؤثر هستند.

به عنوان مثال، مقالات تحقیقاتی برای یک مطالعه در سال ۲۰۱۵، تأثیر مقادیر مختلف ورزش بر چربی بدن در زنان یائسه (یائسگی یکی از دوره‌های طبیعی زندگی اغلب زنان است که در آن قاعدگی برای همیشه متوقف می‌گردد و آنان دیگر قادر به بچه دار شدن نخواهند بود) را بررسی کرد.

همه شرکت کنندگان به مدت ۱۲ ماه در تمرینات با شدت متوسط ​​تا زیاد شرکت کردند. افرادی که هر هفته ۳۰۰ دقیقه کار می کردند بیشتر از کسانی که هفته ای ۱۵۰ دقیقه تمرین می کردند چربی بیشتری سوزاندند.

اگرچه این مطالعات میزان کاهش چربی صورت را به طور مستقیم اندازه گیری نکرده اند، اما آنها نشان می دهند که ورزش قلبی مخصوصاً در سوزاندن چربی مؤثر است.

به طور کلی، کاهش وزن احتمالاً اثر لاغری روی صورت خواهد داشت.

 

لاغری صورت

 

۲ . ورزش صورت انجام دهید

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ورزش ماهیچه های صورت می تواند به کاهش چربی صورت کمک کند.

به عنوان مثال، مقاله ای در سال ۲۰۱۴ در ژورنال تحقیقات بالینی و تشخیصی نشان داد که انجام تمرین های صورت ممکن است به تقویت و سفت شدن عضلات صورت کمک کند. با این حال، مشخص نیست که آیا این تمرینات همچنین به کاهش چربی صورت کمک می کند یا خیر.

در حقیقت، هیچ مطالعه ای در مورد رابطه بین تمرین های صورت و از بین رفتن چربی صورت وجود ندارد. با این وجود، تمرینات صورت ممکن است باعث شود چهره محکم تر شود زیرا فرد وزن خود را از دست می دهد.

 

تمرین صورت برای لاغری چهره

 

۳ . مصرف مشروبات الکلی را کاهش دهید

الکل باعث کمبود آب بدن می شود که می تواند بدن را به سمت نگه داشتن آب بکشاند. در بعضی موارد، این ممکن است منجر به نگه داشتن آب در صورت شو، که این باعث پف کردن صورت می شود.

الکل همچنین ممکن است در افزایش وزن نقش داشته باشد، این کالری حاوی کالری خالی است و فواید غذایی ندارد. مصرف کالری خالی باعث افزایش کل کالری روزانه یک فرد می شود و این باعث افزایش وزن می شود.

همچنین برخی تحقیقات نشان می دهد که الکل می تواند هورمون هایی را که باعث میشود افراد احساس آزادی کنند سرکوب کند. این می تواند فرد را به گرفتن کالری بیشتری از رژیم غذایی خود تحریک کند.

برخی از افراد در پاسخ به مصرف متوسط ​​الکل، اثرات مشابهی را تجربه می کنند. با این حال، برای اکثر افراد مصرف متوسط ​​الکل باعث افزایش وزن نمی شود.

افرادی که برای از دست دادن چربی و وزن صورت به طور کلی تلاش می کنند، ممکن است بخواهند مصرف الکل را کاهش دهند.

 

کاهش مصرف الکل برای کاهش چربی صورت

 

۴ . آب بیشتری بنوشید

نوشیدن یک لیوان آب قبل از غذا می تواند به فرد کمک کند احساس پر شدن داشته باشد.

این می تواند به کاهش کل کالری که فرد مصرف می کند کمک کند، به همین دلیل نوشیدن آب قبل از غذا می تواند منجر به کاهش تدریجی وزن شود.

طبق یک بررسی در سال ۲۰۱۶ در مورد هیدراتاسیون (یعنی رساندن آب به بدن فردی که دچار اتلاف زیاد مایعات شده است) و کاهش وزن، مصرف آب باعث افزایش لیپولیز نیز می شود. لیپولیز هنگامی اتفاق می افتد که بدن چربی ها را در اسیدهای چرب تجزیه می کند که می تواند از آن به عنوان انرژی استفاده کند.

 

مصرف آب زیاد برای کاهش چربی

 

۵ . بیشتر بخوابید

خوابیدن به مقدار مناسب، انواع فواید برای سلامتی دارد، برعکس نداشتن خواب کافی ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

به عنوان مثال؛ براساس بنیاد ملی خواب (NSF) کمبود خواب بر روی سطح هورمونهای خاصی تأثیر می گذارد که باعث احساس گرسنگی می شود.

به طور خاص به نظر می رسد کمبود خواب باعث افزایش سطح هورمون گرلین می شود که اشتها را تحریک می کند و سطح پایین تر هورمون لپتین را نشان می دهد که به بدن می گوید پر است، در نتیجه ممکن است فردی که دچار کمبود خواب است بیشتر غذا بخورد و ممکن است.

NSF نشان می دهد افرادی که خواب کافی ندارند همچنین متابولیسم کندتری دارند خواب کافی می تواند به جلوگیری از افزایش وزن کمک کند. این به نوبه خود، ممکن است به کاهش میزان چربی ذخیره شده در صورت کمک کند.

 

خواب بیشتر باعث لاغری صورت می شود

 

۶ . بهبود رژیم غذایی کلی

رژیم های غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده و کربوهیدرات های تصفیه شده هستند که این خود باعث  می شود بدن فرد ابتلا به چربی اضافی را افزایش بدهد.

غذاهای فرآوری شده نسبت به غذاهای کامل حاوی کالری، نمک و قند بیشتری هستند. کربوهیدراتهای تصفیه شده گروهی از غذاهای بسیار فرآوری شده و غلات هستند. در طی پردازش، این مواد غذایی فیبر و مواد مغذی خود را از دست می دهند در نتیجه کالریهای خالی آنها زیاد است.

کربوهیدرات های تصفیه شده نیز باعث افزایش سریع قند خون می شوند که ممکن است فرد را به پرخوری ترغیب کند.

نمونه هایی از غذاهای کربوهیدرات تصفیه شده عبارتند از:

  • ماکارونی
  • برنج سفیدنان سفید
  • ساکارز
  • شربت و یخبندان
  • بیشتر غلات صبحانه

در بیشتر موارد افراد می توانند جایگزین های معقولی را برای غذاهای بیش از حد فرآوری شده و کربوهیدرات های تصفیه شده پیدا کنند، فرد می تواند کالری دریافتی خود را کاهش داده و با خوردن غذاهای کامل و تازه مقدار مواد مغذی مصرفی آنها را افزایش دهد.

یک رژیم غذایی سالم همراه با ورزش ممکن است به افراد در از دست دادن چربی اضافی در صورت و بدن کمک کند.

 

رژیم های غذایی برای کاهش چربی

 

۷٫  نمک کمتری مصرف کنیم

رژیم های غذایی حاوی نمک بالا باعث می شود  آب بدن حفظ شود، نگه داشتن آب باعث تورم و پف شدن قسمت های مختلف بدن از جمله صورت می شود این ممکن است باعث توهم چربی اضافی صورت شود.

افرادی که گمان می کنند نسبت به نگه داشتن مایعات حساس هستند، باید سعی کنند از غذاهایی که میزان نمک بالایی دارند پرهیز کنند این شامل بیشتر وعده های غذایی و میان وعده های فرآوری شده است. تهیه وعده های غذایی و میان وعده ها در خانه باعث می شود افراد بیشتر بر میزان نمک موجود در رژیم غذایی خود کنترل کنند.

به محض اینکه بدن جلوی مایع را گرفت، صورت باید باریک تر به نظر برسد.

کاهش مصرف نمک برای لاغری صورت

 

جلوگیری از چربی اضافی صورت

بهترین راه برای جلوگیری از چربی صورت، حفظ وزن سالم با ایجاد تغییر در برخی عادت های زندگی است. فردی که دارای اضافه وزن یا چاقی است بیشتر از فردی که وزن سالم خود را حفظ می کند، چربی اطراف صورت خود دارد.

برخی از نکات برای حفظ وزن سالم عبارتند از:

  • به طور منظم ورزش کنید و کارهای روزمره زیادی را انجام دهید.
  •  خوردن یک رژیم متعادل سرشار از پروتئین بدون چربی و میوه و سبزیجات کامل
  •  محدود کردن مصرف غذاهای فرآوری شده
  •  نوشیدن زیاد آب و جلوگیری از نوشیدنی های شیرین، از جمله نوشیدنی های انرژی زا، آب میوه و نوشابه

 

خلاصه

تعداد کمی از مطالعات روشهای کاهش مستقیم چربی صورت را بررسی کرده اند.

بهترین راه برای جلوگیری و کاهش چربی صورت، حفظ وزن سالم به طور کلی است. افراد می توانند با تغییر رژیم غذایی، ورزش منظم و گرفتن مقدار مناسب خواب به این هدف برسند.

تمرینات قلبی مخصوصاً برای سوزاندن چربی اضافی بدن مفید است. به طور کلی کاهش وزن باید باعث لاغر شدن صورت شود.

اگر فردی برای کاهش وزن تلاش کند، ممکن است آرزو داشته باشد که متخصص تغذیه پزشک یا مربی شخصی خود را ببیند. افراد همیشه باید قبل از ایجاد هرگونه تغییر عمده در رژیم غذایی یا ورزش روزمره با پزشک مشورت کنند.

 

منبع: پیکوپرای

اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

پیشنهاد سردبیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
کلیه حقوق برای پیکوپرای محفوظ است. هر گونه کپی از مطالب سایت تنها با ذکر نام منبع و درج لینک مطلب مجاز میباشد.