منو

لیونل مسی چگونه از ضربات ایستگاهی گل می سازد؟

مسی چگونه از ضربات ایستگاهی گل می سازد؟

لیونل مسی بازیکن فعلی تیم بارسلونا توانسته از بیشترین ضربات ایستگاهی گل بسازد در ادامه به نقد و بررسی ضربات ایستگاهی مسی میپردازیم.

ضربات ایستگاهی مسی

لیونل مسی تقریبا از هر ۱۰ ضربه ایستگاهی که میزند ۵ تا ۷ تاشو گل زده و این مورد توجه خیلی ها قرار گرفته، او در فصل ۲۰۱۹ تقریبا ۹۰% ضربات ایستگاهی را به گل تبدیل کرده این در حالی است که کریستیان رونالدو حتی یک بار هم در لباس یوونتوس موفق به گل کردن موقعیت های ایستگاهی خود نمی شود، لیونل مسی در زدن اینگونه گل ها تخصص بالای خود را نشان داده است. گفتنی است برخی رسانه لقب ضربات ایستگاهی را گذاشتند: “توپ را بکارید، مسی به شما گل می‌دهد”
لیونل مسی حالا مجموعا ۵۲ بار، ۴۶ گل برای بارسلونا و ۶ بار برای تیم ملی آرژانتین موفق به گلزنی بدین روش شده است.

برابری هتریک مسی با رونالدو

بارسلونا در بازی شنبه ۱۸ آبان ۹۸ مقابل سلتاویگو با هتریک لیونل مسی که دو تا از گل ها را از ضربات ایستگاهی به گل تبدیل کرد توانست به رکورد ۳۴ هت تریک در لالیگا دست یافت و با کریستیانو رونالدو از این حیث برابری کرد.

 

راز مسی در ضربات ایستگاهی چیست؟

 

راز گل از ضربات آزاد

برای آن که بتوان بهترین بهره را از یک ضربه ایستگاهی گرفت، باید چند مهارت را با یکدیگر هماهنگ کرد؛ قدرت، جایگیری، حرکت به سمت توپ، تعادل و دید.

مسی در تمرینات شیوه نواختن اینگونه ضربات را تغییر داده است و از آدمک های پلاستیکی به عنوان مانعی میان خود و دروازه استفاده می‌کند.

یکی از تغییرات عمده در پای تکیه گاه (با زاویه ۵۰ درجه) بوده است، عاملی که حتی از خود ضربه هم مهم تر به نظر می‌رسد. در ضربات اولیه و سال های ابتدایی، این پای راست (تکیه گاه) مسی بود که تعادل کل بدن او را حفظ می‌کرد. این باعث می‌شد که مسی ایستایی و کنترل خود را روی شوت از دست بدهد.

در گذشته مسی تنها از بیرون پای تکیه گاه خود استفاده می‌کرد اما او اکنون و قبل از زدن ضربه، تقریبا از تمامی فضای پای تکیه گاه استفاده می‌کند.

برای بهبود کیفیت شوت نیز مسی وضعیت بدن خود را تغییر می‌دهد، او بدن خود (شانه ها و سینه) را قوس می‌دهد تا ضربه ای نرم را به توپ وارد کند.

 

منبع: بخش ورزشی پیکوپرای

اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

پیشنهاد سردبیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
کلیه حقوق برای پیکوپرای محفوظ است. هر گونه کپی از مطالب سایت تنها با ذکر نام منبع و درج لینک مطلب مجاز میباشد.