منو

آیا مدارس مشهد دوشنبه ۸ مهر ۹۸ تعطیل است؟

تعطیلی مدارس مشهد 8 مهر 98

روز یکشنبه هفتم مهرماه به دلیل وضعیت ناسالم هوا، مدارس مشهد نوبت عصر در همه مقاطع تحصیلی تعطیل شد، در ادامه خبر تعطیلی مدارس روز دوشنبه ۸ مهر بخوانید.

تعطیلی مدارس مشهد ۸ مهر

با افزایش غلظت آلاینده ها و تداوم وضعیت ناسالم هوا، مدارس نوبت عصر مشهد در همه مقاطع تحصیلی روز یکشنبه هشتم مهر ماه تعطیل شد. غیر از مدارس نواحی هفت گانه آموزش و پرورش در مشهد، همه مدارس تبادکان، احمدآباد و رضویه نیز در شیفت عصر تعطیل است.

او تصریح کرد: با توجه به روند ثابت غلظت آلاینده های هوا در چند روز گذشته و پیش بینی اعضای کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان، افزایش ریزگرد ها و سایر آلاینده ها را درسطوح پائینی جو تا فردا صبح در مشهد خواهیم داشت.

 

آیا فردا دوشنبه مدارس تعطیل است؟

تورج همتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به استمرار روند افزایشی غلظت آلاینده‌های هوا تا فردا صبح و پیش‌بینی اعضای کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان، افزایش ریزگردها و سایر آلاینده‌ها در سطوح پایینی جو را در مشهد داریم و بر این اساس آلودگی هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در کلانشهر مشهد تا فردا صبح نیز تا حدودی تداوم دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: بر اساس مصوبه کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان که امروز یکشنبه مورخ ۷ مهرماه در محل دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با حضور اعضای کارگروه مربوطه برگزار شد، فردا دوشنبه هشتم مهر ماه به‌دلیل افزایش غلظت آلاینده‌های هوا و تداوم وضعیت ناسالم هوا برای گروه‌های حساس، تصمیم اعضای کارگروه اجرایی و اضطراری آلودگی هوای مشهد تنها بر تمدید تعطیلی مراکز مهدکودک، پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و کلیه مدارس استثنایی در نواحی هفتگانه آموزش‌وپرورش در مشهد، تبادکان، احمدآباد و رضویه در شیفت صبح فردا دوشنبه هشتم مهرماه است.

وی ادامه داد: توصیه زیست محیطی به شهروندان برای کمک به کاهش آلاینده‌های هوای مشهد، پرهیز از تردد غیرضروری در سطح شهر و استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی است و لازم است ورزشکاران از هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز اجتناب کنند.

گفتنی است؛ از روز ۲۷ شهریور ماه کیفیت هوای کلانشهر مشهد با افزایش ذرات معلق و گرد و غبار به وضعیت ناسالم رسیده است و حسب گزارش مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی مشهد و اداره کل هواشناسی استان، شیب نمودار وضعیت آلاینده‌ها تا ظهر فردا افزایشی و پس از آن کاهشی است.

 

منبع: خبرگزاری موج / نمناک

0
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

پیشنهاد سردبیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
کلیه حقوق برای پیکوپرای محفوظ است. هر گونه کپی از مطالب سایت تنها با ذکر نام منبع و درج لینک مطلب مجاز میباشد.