منو

آموزش گرفتن رمز دوم پویا (یکبارمصرف) + تمامی بانک ها

آموزش گرفتن رمز دوم پویا (یکبارمصرف) + تمامی بانک ها

طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی باید همه بانک ها رمز دوم ثابت را حذف و از این به بعد برای خریدهای اینترنتی باید از رمز یکبار مصرف یا رمز پویا استفاده شود.

نحوه دریافت رمز دوم پویا

بانک‌ها در راستای ارتقاء سطح امنیت تراکنش‌ها، امکان دریافت رمز دوم پویا را فراهم کرده‌اند.

اطلاعیه بانک مرکزی در باره رمز پویابه گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی؛ بانک‌ها و موسسات اعتباری در راستای ارتقاء سطح امنیت تراکنش‌های بدون حضور کارت در اینترنت، امکان دریافت رمز دوم پویا را فراهم کرده‌اند.

برای آشنایی بهتر از نحوه دریافت و استفاده از رمز یکبار مصرف یا رمز پویا از بانکهای مختلف ادامه این مطلب را بخوانید:

 

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ ملت

بانک ملت

بانک ملت جهت استفاده مشتریان از امکان جدید «رمز‌های پویا»، برنامه موبایلی «رمز نگار ملت» را ارائه کرده است. هدف از این محصول جدید، این است که به مشتریان این امکان را بدهد که  علاوه بر بهره‌گیری از  رمز‌های پویا  و یکبار مصرف به عنوان رمز دوم در تراکنش های غیرحضوری،  از رمزهای پویا در تراکنش‌های مبتنی بر رمز اول نیز بهره بگیرند. برای استفاده از برنامه رمز نگار ملت لازم است که در ابتدا با مراجعه به عابر بانک ملت، کد فعالسازی برنامه را دریافت نمایید. پس از دانلود رمز نگار ملت و نصب آن، با وارد کردن کد، برنامه را فعال کنید. از این پس، برای هر بار دریافت رمز پویا کافی است به رمز نگار ملت مراجعه نمایید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ تجارت

بانک تجارت

بانک تجارت برای ارائه رمز دوم یکبار مصرف، اپلیکیشن «همراز» را تهیه کرده است. در حال حاضر بانک تجارت صرفا دستگاه‌های خودپرداز را به عنوان تنها روش برای فعال‌سازی اپلیکیشن همراز معرفی کرده است. در نتیجه برای استفاده از خدمات رمز پویا بانک تجارت لازم است ابتدا با مراجعه به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک، کد فعال‌سازی رمز پویا را دریافت کرده و با وارد کردن کد در برنامه همراز، اپلیکیشن را فعال نمایید. دانلود برنامه همرازنحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ سامان

بانک سامان

بانک سامان برای ارائه خدمات رمز دوم از برنامه «رمزینه» استفاده می‌کند. برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمزینه باید به یکی از شعب بانک سامان مراجعه نمایید تا کد فعال‌سازی برای شما پیامک گردد. با دانلود و نصب اپلیکیشن رمزینه و فعال‌سازی این برنامه، می‌توانید از خدمات رمز پویا بانک سامان استفاده نمایید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ ملی

بانک ملی

برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف اول و دوم کارت‌های بانک ملی باید نرم‌افزار شصت(۶۰) را نصب کنید. توجه داشته باشید که از دانلود کردن این برنامه از دیگر سایت‌ها اکیدا خودداری نمایید. بانک ملی روش‌های متعددی برای فعال‌سازی برنامه رمز ساز خود دارد. در ادامه و برای فعال‌سازی نرم‌افزار شصت، به یکی از سه روش «مراجعه به سامانه بام»، «مراجعه به دستگاه‌های کیوسک» و «دستگاه‌های خودپرداز» می‌توان عمل کرد.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ پارسیان

بانک پارسیان

برای استفاده از خدمات رمز پویا بانک پارسیان لازم است که ابتدا برنامه پارسیان من را دانلود و نصب کنید. اپلیکیشن پارسیان من به صورت اختصاصی برای تهیه رمز پویا معرفی شده است. در ادامه و به منظور فعال‌سازی برنامه، می‌بایست به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک پارسیان مراجعه نمایید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ پاسارگاد

بانک پاسارگاد

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند از طریق موبایل بانک نسبت به دریافت و فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف اقدام کنند. فعال‌سازی موبایل بانک بدین صورت است که با مراجعه به خودپرداز بانک پاسارگاد کد کاربری و رمز عبور را دریافت می‌کنید. پس از آن با دانلود همراه بانک پاسارگاد نسبت به دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت‌های بانک پاسارگاد اقدام می‌کنید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ سپه

بانک سپه

برای دریافت رمز یکبار مصرف بانک سپه، ابتدا باید اپلیکیشن رمزساز سپه را روی تلفن همراه خود نصب کنید. برای نصب آخرین نسخه این برنامه، ابتدا به سامانه اینترنت بانک سپه به نشانی www.ebanksepah.ir مراجعه کنید و روی گزینه «اینترنت بانک قدیم سپه» کلیک کنید. از اینجا می‌توانید نسخه iOS یا اندروید برنامه «رمز ساز سپه» را متناسب با گوشی خود دریافت و نصب نمایید. توجه داشته باشید که برای دریافت کد فعال‌سازی باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه و فرم درخواست رمز یک‌بار مصرف را پر کنید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ ایران زمین

ایران زمین

نرم افزار رمزساز ایران زمین، یک برنامه تولید رمز جهت افزایش ضریب امنیتی عملیات مالی و غیر مالی در سامانه اینترنت بانک و نیز تراکنش های کارتی بانک ایران زمین است که قابل استفاده بر روی گوشی های همراه با سیستم عامل اندروید و IOS است.

مشتریان این بانک می توانند پس از مراجعه به شعب و ثبت درخواست خود و همچنین نصب و فعال سازی نرم افزار بر روی سیستم عامل گوشی مورد نظر، نسبت به تولید رمز یکبار مصرف برای انجام عملیات مالی و غیر مالی در خدمات بانکداری مدرن بانک اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اپلیکیشن‌های مربوطه، به این صفحه از بانک ایران زمین مراجعه کنید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ سرمایه

بانک سرمایه

برنامه «رمزساز سرمایه» جهت تولید رمز یکبار مصرف اینترنت بانک، رمز دوم یکبار مصرف و رمز اول یکبار مصرف ارائه گردیده است. استفاده از رمز یکبار مصرف امنیت تراکنش‌های غیر حضوری را افزایش داده و احتمال سوء استفاده را به حداقل می‌‌رساند. به منظور استفاده هر چه بهتر از برنامه، لطفا راهنمای آن را به دقت مطالعه نمایید.

جهت فعال‌سازی برنامه رمزساز و استفاده از آن برای دریافت رمز یکبارمصرف ورود به اینترنت بانک، از طریق رمز ایستا که از یکی از شعب بانک دریافت نموده‌اید وارد اینترنت بانک شده و از طریق منوی تنظیمات اینترنت بانک و مطابق با فایل راهنمای برنامه نسبت به فعال‌سازی رمز یکبار مصرف خود اقدام نمایید.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران

مشتریان محترم بانک رفاه کارگران می‌توانند با مراجعه به شعب بانک نسبت به اخذ شماره سریال و شماره فعالسازی نرم‌افزار رمز یکبار مصرف موبایلی اقدام نمایند. سپس با استفاده از لینک‌های زیر و با توجه به اینکه شماره سریال اخذ شده از شعبه با FDL یا FDN شروع می‌شود، نرم‌افزار مربوطه را دانلود و طبق راهنما نصب کنند.

نرم‌افزار «رمز یکبار مصرف موبایلی» که به منظور تولید تولید رمز پویا بانک رفاه کارگران تهیه گردیده‌است، در نسخه‌های اندروید و iOS در دسترس است.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ صادرات

بانک صادرات

بانک صادرات کد دستوری USSD را برای رمز دوم یکبار مصرف مشتریانش در نظر گرفته است. مشتریان بانک صادرات می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۷۱۹* و انتخاب گزینه پنجم نسبت به دریافت رمز پویا اقدام نمایند.

با انتخاب گزینه پنجم که به رمز یکبار مصرف مربوط است، سامانه از شما شماره کارت می‌خواهد. بعد از وارد کردن شماره کارت باید یک اسم چهار کارکتری به دلخواه خودتان برای کارت انتخاب کنید. بعد از انتخاب نام کارت، نوبت به تعیین رمز برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات می‌رسد.

بعد از انجام مراحل مذکور، هرگاه نیاز به دریافت رمز دوم یکبار مصرف داشته باشید، کافی است کد دستوری #۷۱۹* را شماره‌گیری نمایید و با انتخاب گزینه پنجم یعنی رمز یکبار مصرف و وارد کردن رمزی که برای سامانه USSD تعیین کردید، برای شما رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات تولید می‌شود.

 

همچنین کاربران می توانند از طریق نرم افزار ریما اقدام به دریافت رمز دوم یکبار مصرف کنند.

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ايران

مشتریان گرامی می‌توانند با یکبار مراجعه به هر يک از شعب بانک قرض الحسنه مهر ايران، نسبت به فعال‌سازي رمز پويا اقدام کنند. سپس جهت دريافت رمز دوم پويا صرفاً از طريق نرم افزار ارس اقدام كنند. به اين ترتيب كه:

  1. نرم افزار رو دانلود کنید.
  2. به یکی از شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران مراجعه و برای کارت بانکي خود درخواست رمز پويا كنيد (جايگزين رمز دوم كارت مي شود).
  3. همکار ما در شعبه، یک برگه حاوی کد رمزنگاری شده (QR Code) برای فعال سازي نرم افزار ارس به شما مي دهد.
  4. پس از نصب نرم افزار ارس و در هنگام فعال سازی اولیه، نرم افزار از شما کد رمزنگاری شده را درخواست می کند که شما با قرار دادن برگه دريافت شده از شعبه مقابل دوربين گوشي همراه خود نسبت به فعال سازي نرم افزار اقدام کنيد.

پس از فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف، مشتری می‌تواند در زمان خريد کالا و خدمات روي درگاه‌هاي پرداخت، با مراجعه به گوشي همراه خود و با استفاده از نرم افزار ارس، رمز يکبار مصرف کارت را دريافت و در درگاه پرداخت مورد نظر وارد كند.

 

دریافت نرم افزار رمز پویا برای گوشی هاي همراه با سيستم عامل اندرويد (Android)

دریافت نرم افزار رمز پویا برای گوشی هاي همراه با سيستم عامل آي او اس(IOS)

نحوه فعال سازی رمز پویا برای بانک‌ کشاورزی

 

بانک کشاورزی

برای دریافت رمز پویا بانک کشاورزی می توانید از نرم افزار توکن موبایلی استفاده کنید در ادامه به نکات زیر توجه کنید.

توکن موبایلی از لحاظ عملکردی هیچ تفاوتی با توکن سخت افزاری ندارد و صرفا وظیفه آن تولید رمز یکبار مصرف می باشد.
 همانگونه که امکان تخصیص دو توکن سخت افزاری به یک شخص وجود ندارد، امکان تخصیص توکن سخت افزاری و موبایلی بصورت همزمان نیز به یک کاربر اینترنت بانک مقدور نمی باشد.
 توکن موبایلی عمر مصرف نداشته و در صورت تخصیص توکن موبایلی به یک شخص می توان بصورت دایمی (تا زمان تغییر تصمیم) از آن استفاده نمود.
 کلیه فرایند های درخواست اولیه بانکداری دیجیتالی (مشتریان جدید) و یا تعویض توکن از سخت افزاری به موبایلی (مشتریان فعلی) در کلیه شعب بانک امکان پذیر می باشد.

 

لینک های دانلود نرم افزار و راهنمای استفاده از آن:

دریافت نرم افزار توکن موبایلی (نسخه iOS)

دانلود از سیب بانک

برای نصب نرم افزار می بایست ازطریق لینک سایت سیب بانک ابتدا نرم افزار سیب بانک را دانلود نموده و پس از نصب و اجرای نرم افزار سیب بانک با انتخاب آیکون نرم افزار توکن موبایلی بانک کشاورزی (تصویر زیر) در سیب بانک اقدام به نصب نمایید.
امیدواریم این آموزش نحوه دریافت رمز دوم پویا توانسته باشد در یادگیری شما کاربران عزیز سایت پیکوپرای کمک کرده باشد، در صورت داشتن هر گونه سوال و مشکل می توانید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بذارید.
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

پیشنهاد سردبیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
کلیه حقوق برای پیکوپرای محفوظ است.هر گونه کپی از مطالب سایت تنها با ذکر نام منبع و درج لینک مطلب مجاز میباشد.