منو

چگونه مغزی شیر اهرمی را در خانه تعویض کنیم؟

چگونه مغزی شیر اهرمی را در خانه تعویض کنیم؟

خیلی از افراد هستند که تو خانه هایشان شیرآلات اهرمی دارند و می خواهند خودشان در خانه مغزی را تعویض کنند در این مقاله آموزش تصویری تعویض مغزی شیر اهرمی را در ۵ مرحله ساده به شما آموزش خواهیم داد.

تعویض مغزی شیرآلات اهرمی

یکی از انواع شیرآلات پرطرفدار، شیرهای اهرمی هستند که در آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام استفاده می‌شود. این نوع از شیرآلات نه تنها زیبا هستند، بلکه به سادگی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. یکی از بخش‌های اصلی هر شیر مغزی آن است که کار کنترل جریان آب را انجام می‌دهد. در صورت خرابی در این بخش باید آن را تعویض کنید، اما نگران نباشید خودتان به سادگی می‌توانید این کار را انجام دهید. در این مطلب به آموزش مرحله به مرحله تعویض مغزی شیر اهرمی می‌پردازیم.

برای باز کردن شیر اهرمی باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱. باز کردن دسته شیر

بر روی شیرهای اهرمی یک پولک دو رنگ آبی/قرمز وجود دارد که نشان دهنده جهت آب گرم و سرد است. این پولک را با یک شئ نوک تیز بردارید. البته در بعضی از انواع شیرهای اهرمی این پولک به رنگ نقره‌ای است. بعد از برداشتن آن یک پیچ را مشاهده خواهید کرد. اغلب این پیچ‌ها آلنی یا دوسو (دو پهلو) هستند که با باز کردن آن می‌توانید دسته شیر را به راحتی از روی آن جدا کنید.

 

شیر اهرمی

 

۲. باز کردن بخش پولک‌دار

بعد از این که دسته شیر را جدا کردید باید بخشی که روی آن پولک بود را از شیر جدا کنید. برای جدا کردن این بخش باید آن را بچرخانید تا باز شود. اگر نتوانستید با چرخاندن این قسمت را باز کنید می‌توانید از یک آچار لوله گیر استفاده کنید. خوب دقت داشته باشید به آرامی شیر را باز کنید تا آسیبی به این قسمت از لوله نرسد.

 

باز کردن بخش پولک دار از دسته شیر

 

۳. از جا درآوردن مغزی

زمانی که بخش پولک‌دار را از شیر جدا کردید دیگر نوبت به درآوردن مغزی رسیده است. با عبور از مراحل قبل شما به سادگی می‌توانید مغزی را از جای خود درآورید.

 

تعویض مغزی شیر اهرمی

 

۴. جا گذاری مغزی جدید

با درآوردن مغزی قدیمی نوبت آن رسیده که مغزی جدید را جاگذاری کنید. با برداشتن مغزی قدیمی می‌بینید که در کف شیر دو سوراخ ریز وجود دارد برای کار گذاشتن مغزی جدید شما باید سوراخ‌های مغزی را دقیق با سوراخ‌های شیر تنظیم کنید تا مغزی به شکل صحیحی در جای خود قرار بگیرد. در درست انجام شدن این بخش دقت کنید زیرا در صورتی که سوراخ‌های مغزی با شیر درست منطبق نشود در بستن شیر به مشکل بر خواهید خورد.

 

تعویض مغزی شیر اهرمی

 

۵. بستن متعلقات شیر اهرمی

پس از این که به شکل صحیحی مغزی را در جای خود قرار دادید، باید در ابتدا بخش پولک‌دار شیر را ببندید و در ادامه هم دسته شیر را کار بگذارید. در ادامه هم با بستن پیچ شیر کار تعویض مغزی به پایان رسیده است.

 

سخن آخر

شیرهای اهرمی طرفداران زیادی دارند؛ به همین دلیل ممکن است چنین شیری هم در منزل شما باشد. شیرهای آب بعد از مدتی کار دچار چکه و نشتی می‌شوند که با تعویض مغزی آن‌ها مشکل رخ داده حل می‌شود. شما به سادگی با طی کردن مراحل گفته شده می‌توانید مغزی شیر خود را تعویض کنید. در پایان فراموش نکنید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر همراهان پیکوپرای به اشتراک بگذارید.

 

منبع: ستاره

اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

پیشنهاد سردبیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
کلیه حقوق برای پیکوپرای محفوظ است. هر گونه کپی از مطالب سایت تنها با ذکر نام منبع و درج لینک مطلب مجاز میباشد.